Petek Temizliği

Petek temizliği iyi ısınmayan ve ılıman kalan peteklerde sıkça görülen sorunlardan bir tanesidir. Birkaç basit öneri ve işlemler ile eski sorunsuz haline dönebilecek ölçüde verim almanız için firmamız tarafından verilen servis hizmetinden yararlanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda hangi müdahalelerin daha verimli olduğu firmamızca yapılan ve sizin zaman zaman uygulamanız gereken basit önerilerimizi bulacaksınız. O halde petek temizliğini sağlamak için hemen detaylara geçmek istiyoruz.

Petekler Zamanla Kirlenebilir

petektemizliğiIsınma cihazlarının yoğun olarak kullanılmaya başlanması aşamasından itibaren, kullanım ayları boyunca belli haftalarda havalarının alınıp alınmadığının kontrolü sizler tarafından yapılabilir. Genelde reglaj ayarı yapılmadan peteklerin kullanılması da bir sorundur ve yeteri kadar ısınamamanızı sağlayabilir. Bu bir denklem gibi işlemdir. Kombinize yakın olan peteğin reglajının kısılması, sonrakinin yarım tur çevrilmesi, en uzaktaki peteklerin tam olarak açılması ile daha verimli ve sıcak bir ısı elde etmek sizlerin elinizdedir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi firmamız aracılığı ile de tamamlayabilirsiniz.

Salon ve diğer odalarınızda cam kenarlarında asılı olarak bulunan perdelerinizin boyutu da ısınmanızda problem oluşturabilir. Peteklerinizin üst kısmına değmeyecek şekilde perdelerin boyunu ayarlamanız, eğer uzun kalıyorsa toplamanız ısının odalarınızda kalmasını sağlayacaktır. Bu yapılmadığı zamanlarda ısı cam kenarlarına gelecek, buharlaşma oluşturacak ve özellikle camlarınızdaki soğuk havalar ile birleştiğinde ılık yada soğuğa doğru bir odanın oluşmasına sebep olacaktır.

Petek Temizleme Sıklığı Nedir ?

Petek temizliği son derece önemli olup, her 2 senede bir yapılmasının son derece önemli ve verimli olacağı unutulmaması gerekir. Özellikle peteklerin içinde gözle görülmeyecek kadar küçük kalan mikrop ve bakteriler hava boşluklarından yararlanarak bu bölümlerde çoğalacak şekilde üreyebilir. Suyun akışının azalması, hatta tamamen durmasını sağlama aşamasına gelirlerse, sonraki peteklerinize sıcak suyun tam olarak geçmesinin önünde engel oluşturabilir. Kombiniz bu dönemlerde kendini korumaya almak için otomatik kapatılabilir ve arıza yapması da muhtemeldir. Çözümü basit olup, peteklerinizdeki bu tıkanıklığın dışarı çıkartılması gerekmektedir. Bunun için filtre temizlik cihazımız ile peteklerin sökülmesine gerek kalmadan boru hatlarını kullanarak çözücüler yardımı ile petek temizliğinin sağlanmasını firmamız aracılığı ile birkaç saat sürecek işlem sonucunda tamamlayabiliriz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87