Petek Temizliği

Petek temizliği iyi ısınmayan ve ılıman kalan peteklerde sıkça görülen sorunlardan bir tanesidir. Birkaç basit öneri ve işlemler ile eski sorunsuz haline dönebilecek ölçüde verim almanız için firmamız tarafından verilen servis hizmetinden yararlanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda hangi müdahalelerin daha verimli olduğu firmamızca yapılan ve sizin zaman zaman uygulamanız gereken basit önerilerimizi bulacaksınız. O halde petek temizliğini sağlamak için hemen detaylara geçmek istiyoruz.

Petekler Zamanla Kirlenebilir

petektemizliğiIsınma cihazlarının yoğun olarak kullanılmaya başlanması aşamasından itibaren, kullanım ayları boyunca belli haftalarda havalarının alınıp alınmadığının kontrolü sizler tarafından yapılabilir. Genelde reglaj ayarı yapılmadan peteklerin kullanılması da bir sorundur ve yeteri kadar ısınamamanızı sağlayabilir. Bu bir denklem gibi işlemdir. Kombinize yakın olan peteğin reglajının kısılması, sonrakinin yarım tur çevrilmesi, en uzaktaki peteklerin tam olarak açılması ile daha verimli ve sıcak bir ısı elde etmek sizlerin elinizdedir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi firmamız aracılığı ile de tamamlayabilirsiniz.

Salon ve diğer odalarınızda cam kenarlarında asılı olarak bulunan perdelerinizin boyutu da ısınmanızda problem oluşturabilir. Peteklerinizin üst kısmına değmeyecek şekilde perdelerin boyunu ayarlamanız, eğer uzun kalıyorsa toplamanız ısının odalarınızda kalmasını sağlayacaktır. Bu yapılmadığı zamanlarda ısı cam kenarlarına gelecek, buharlaşma oluşturacak ve özellikle camlarınızdaki soğuk havalar ile birleştiğinde ılık yada soğuğa doğru bir odanın oluşmasına sebep olacaktır.

Petek Temizleme Sıklığı Nedir ?

Petek temizliği son derece önemli olup, her 2 senede bir yapılmasının son derece önemli ve verimli olacağı unutulmaması gerekir. Özellikle peteklerin içinde gözle görülmeyecek kadar küçük kalan mikrop ve bakteriler hava boşluklarından yararlanarak bu bölümlerde çoğalacak şekilde üreyebilir. Suyun akışının azalması, hatta tamamen durmasını sağlama aşamasına gelirlerse, sonraki peteklerinize sıcak suyun tam olarak geçmesinin önünde engel oluşturabilir. Kombiniz bu dönemlerde kendini korumaya almak için otomatik kapatılabilir ve arıza yapması da muhtemeldir. Çözümü basit olup, peteklerinizdeki bu tıkanıklığın dışarı çıkartılması gerekmektedir. Bunun için filtre temizlik cihazımız ile peteklerin sökülmesine gerek kalmadan boru hatlarını kullanarak çözücüler yardımı ile petek temizliğinin sağlanmasını firmamız aracılığı ile birkaç saat sürecek işlem sonucunda tamamlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

abbasağa kombi petek bakımı abbasağa petek temizleme abbasağa petek temizliği arağaevler kombi petek bakımı armağanevler petek temizleme armağanevler petek temizliği armağanevler petek temizliği fiyatları atakent petek temizleme atakent petek temizliği atakent petek temizliği yapan tesisatçı bağcılar petek temizliği bağcılar petek temizliği fiyatları beşyüzevler petek temizleme beşyüzevler petek temizliği beşyüzevler petek temizliği fiyatları büyükçekmece petek temizleme büyükçekmece petek temizliği fatih petek temizleme fatih petek temizliği halkalı petek temizleme halkalı petek temizliği halkalı petek temizliği fiyatları halkalı petek temizliği yapan tesisatçılar içerenköy petek temizleme içerenköy petek temizliği içerenköy petek temizliği fiyatları mehmet akif petek temizliği parseller petek temizliği petek temizliği nasıl yapılır sahrayıcedit petek temizleme sahrayıcedit petek temizlik firmaları sahrayıcedit petek temizliği fiyatları ümraniye atakent petek temizliği ümraniye atakent petek temizliği fiyatları ümraniye mehmet akif ilaçlı petek temizliği ümraniye mehmet akif kombi petek bakımı ümraniye mehmet akif kombi petek temizleme ümraniye mehmet akif kombi petek temizliği ümraniye mehmet akif kombi temizliği ümraniye mehmet akif makineli petek temizliği ümraniye mehmet akif petek temizleme ümraniye mehmet akif petek temizliği ümraniye parseller ilaçlı petek temizliği şişli petek temizleme şişli petek temizliği