bağcılar kazım karabekir petek temizliği

Bağcılar Kazım Karabekir petek temizliği firması olarak soğuk kış aylarında ısıtmayan peteklerinizi onarmak için cihazlı petek temizleme servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kaloriferler ısıtma sistemlerinin en önemli kısımlarından bir tanesidir ve bu sayede bulunduğunuz yerin rahat bir şekilde ısınmasını sağlamaktadır. Kombi veya da başka alanlardan gelen sıcak su kaloriferlerin içine dolmakta ve suyun sahip olduğu sıcaklık odalara bu şekilde yayılmaktadır. Bu anlamda kaloriferlerin çalışması çok önemlidir. Kaloriferlerin ısınmasında bir sorun yaşanmaması için belirli dönemlerde petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Kaloriferlerin temizlenmesi durumunda zaman içerisinde oluşan kireç, çamur ve tortu maddeleri sıcak suyun bazı bölgelere geçmesine engel olur.

Bağcılar Kazım Karabekir Petek Temizleyen Firma

Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi petek temizliği yapıldığında eski metotlar yerine son teknoloji makineler kullanıyoruz. Robot makinelerle birlikte kimyasal ilaçları da etkin olarak kullanmaktayız. Kullanılan bu ilaçların kalitesiz olmaması ve asitsiz olması gerekmektedir. Çünkü petek borularına gönderilen kimyasal ilaçların içinde asit bulunması kaloriferlere ve tesisatta bulunan başka parçalara zarar verebilir. Özellikle plastik bazlı olan yerler asitten fazlasıyla etkilenir ve yaptıkları işlevleri yitirirler. Kireç, tortu ve çamur gibi nesneler de kombi petek temizliği yapılmamasından ötürü asit ile aynı etkiyi vermektedir. Bu yüzden kullanılacak ilaç çok önemlidir diyebiliriz. Bu ilaçlar kalorifer temizliğinin daha etkili yapılmasını sağladığı gibi diğer petek tesisatına da zarar vermez.

Bağcılar Kazım Karabekir petek temizliği işleminde bu ilaçların peteklere verdiği zarar kadar kombilere verdiği zararı da söylemeliyiz. Kalitesiz ilaçlar kombiye ve parçalarına da fazlasıyla zarar oluşturmaktadır. Bu nedenle kalitesiz ürünlerin ısınma tesisatlarında kullanılmaması gerekmektedir. Bunun dışındaki bir başka konu da petek temizleme işleminin kaç yılda bir yapılması gerektiğidir. Temizliği ilk yaptırdığınız andan başlayıp iki yıla kadar bu servisin geçerliliği devam etmektedir. Ama sonrasında illa ki tekrardan bu servisi almanız gerekecektir.

About the author

Petek Temizliği

Çözüm Tesisat özel tesisat temizleme kimyasal ilçalarla ve makineli sistemlerle petek temizliği servisi vermektedir. İstanbul içi yeriniz neresi olursa olsun bizi arayın en ekonomik fiyat garantisi ile hizmet verelim.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87